ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΜΙΛΙΑ -ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΤΙΣ 25-02-2019

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Το 1ο, 2ο, 3ο, 4ο, 5ο Δ.Σ. Περαίας καθώς και το Πειραματικό Δ.Σ. Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ν. Επιβατών «Αρχιγένειο» σε συνεργασία με τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου, κ. Σιδηρόπουλο Δημήτριο, σε μια προσπάθεια κατανόησης των σύγχρονων κοινωνικών προβλημάτων που απασχολούν μαθητές/τριες, γονείς και εκπαιδευτικούς και επηρεάζουν άμεσα το σχολικό περιβάλλον, διοργανώνουν τη Δευτέρα 25.02, ώρα 18:00-20:00, ομιλία-συζήτηση στο αμφιθέατρο του 3ου Δ.Σ. Περαίας με θέμα:

«Η χρήση των κοινωνικών δικτύων και οι συνέπειες της στην ψυχική υγεία των παιδιών και των εφήβων»

Στην ανοιχτή συζήτηση που θ’ ακολουθήσει, είστε όλοι ευπρόσδεκτοι να καταθέσετε τις απόψεις και τους προβληματισμούς σας στην ομιλήτρια-ψυχολόγο, κ. Καρπούζα Δ.

Ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού. Έργου
Οι Διευθυντές των Σχολείων