ΕΚΠΛΗΡΩΣΑΜΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ-ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ

Οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου μας αγκάλιασαν αυτή τη χρονιά το αστέρι της ευχής, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα να γίνει πραγματικότητα το όνειρο ενός παιδιού με σοβαρή ασθένεια.

Οι μαθητές του σχολείου μας ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ,  αγόρασαν τα αστέρια για να γράψουν ομαδικά τις ευχές τους,  ώστε να μεταμορφωθούν σε αστέρια της αγάπης  και να φωτίζουν τη ζωή ενός λιγότερο τυχερού παιδιού που παλεύει για τη ζωή του! Έπειτα μάζεψαν τα χρήματα και με τα αστέρια των ευχών στόλισαν το δέντρο του σχολείου μας.

Ευχαριστούμε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους στο πρόγραμμα!!

Εμείς  είμαστε χαρούμενοι γιατί τα παιδιά μας παίρνουν  ένα μάθημα ζωής «το παιδί σκέφτεται για το παιδί, τα υγιή παιδιά σκέφτονται για τα άρρωστα παιδιά» και  προάγουν την ιδέα του εθελοντισμού  και της προσφοράς  στον συνάνθρωπο.