ΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΣ ΕΥΧΕΤΑΙ : “ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ”

Ο διευθυντής, το εκπαιδευτικό προσωπικό, οι μαθήτριες και οι μαθητές του 2ου Δ.Σ. Περαίας σας εύχονται ολόψυχα ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ 2018

Υπάρχουν πράγματα (και άνθρωποι και ιδέες) που γίνονται καλύτερα με το πέρασμα του χρόνου. Ο χρόνος δεν τους αφαιρεί αξία, αντίθετα τους προσθέτει, γιατί ωριμάζουν, δεν φθείρονται. Κι αν υπάρχει κάποιος που μας κρίνει πέρα κι από εμάς τους ίδιους, αυτός είναι ο χρόνος. Αξιολογεί πράξεις, αποφάσεις, συμπεριφορές και ιδέες και αποφασίζει ποιος πρέπει να προσαρμοστεί, ποιος να το ξανασκεφτεί και ποιος ν’ αλλάξει. Τι κι αν ο χρόνος δεν μηδενίζει ποτέ κατ’ ουσίαν; Αν συνειδητοποιήσουμε ότι η αληθινή ευτυχία είναι προσόν του μυαλού και τρόπος να ζούμε και αν μπορούμε να γίνουμε εμείς το παράδειγμα της αλλαγής που θέλουμε να δούμε στον κόσμο, τότε, ναι, μπορούμε  να ανακατέψουμε την τράπουλα του χρόνου και να μοιράσουμε νέο φύλλο από την αρχή ξανά.

Καλή, Χαρούμενη και Ευτυχισμένη Νέα Χρονιά! Με όλα μας τα σχέδια ωραία και φωτισμένα σαν θαύματα!!!!!

Υ.Γ. Επιστροφή στα θρανία : Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2018