ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Σας ενημερώνουμε ότι κατά το 2ο δεκαπενθήμερο του Νοεμβρίου οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών/-τριών που είναι εγγεγραμμένοι και παρακολουθούν τα τμήματα του προαιρετικού ολοήμερου προγράμματος, θα πρέπει να επικαιροποιήσουν την εγγραφή των παιδιών τους.

Σας επισημαίνουμε επίσης ότι η ώρα αποχώρησης δεν αλλάζει και παραμένει η αρχικά δηλωθείσα του Ιουνίου 2017. Επίσης δεν γίνονται νέες εγγραφές και για όσους επιθυμούν νέα (εκπρόθεσμη) εγγραφή θα πρέπει να υπάρχει γραπτή έγκριση του οικείου Διευθυντή Π.Ε. και μόνο για λόγους που κρίνονται ιδιαίτερα σοβαροί.

Παρακαλούμε τους γονείς/κηδεμόνες των ήδη εγγεγραμμένων μαθητών του ολοήμερου να συμπληρώσουν την  αίτηση-δήλωση και να την επιστρέψουν στο σχολείο από 15 έως 24 Νοεμβρίου 2017.

Όσοι δεν επιστρέψουν την δήλωση μέχρι τη συγκεκριμένη  ημερομηνία  θεωρείται ότι δεν ενδιαφέρονται να συνεχίσει το παιδί τους τη φοίτηση στα Ολοήμερα Τμήματα του σχολείου.