ΓΟΝΕΙΣ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ….

Μια φιλόδοξη προσπάθεια καθαρισμού, βαψίματος και εξωραϊσμού των αιθουσών αλλά και του  περιβάλλοντος  χώρου του 2ου Δημοτικού Σχολείου Περαίας, βρίσκεται σε εξέλιξη.
Στα πλαίσια αυτής της προσπάθειας ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δ.Σ Περαίας σας προσκαλεί το Σάββατο 21/10/17 και ώρα 11.00 πμ  στο χώρο του σχολείου για τον καλλωπισμό και την καθαριότητα της αυλής. Παρακαλούμε να φέρεται μαζί σας φτυάρια, σκούπες  και οποιοδήποτε άλλο σκαπτικό εργαλείο μπορεί να  μας χρειαστεί.
Να υπενθυμίσουμε ότι ήδη έχει βαφτεί εκ νέου η αίθουσα του τμήματος  ΣΤ2  και στις προθέσεις όλων μας είναι να βαφτούν όλες οι αίθουσες του σχολείου.
Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ (μαθητές, γονείς, δασκάλους,)  αρωγούς σε ένα ομορφότερο σχολείο!